De Europese beurzen openden maandag met stevige winsten, maar de koersen zakten in de loop van de ochtendhandel wat in. ''De handel is rustig, met een paar positieve impulsen'', aldus fondsmanager Corné van Zeijl van SNS
Asset Management.
Rond 11.40 uur noteerde de Amsterdamse
AEX -index 0,1 procent hoger op 370,07 punten. De MidKap stond 0,4 procent hoger op 654,19 punten. De beurzen in Parijs en Londen noteerden vlak. In Frankfurt stond nog een plus van 0,4 procent op de borden.
''Vanuit de Verenigde Staten en Azië komen wat positieve techimpulsen. Dat zie je terug in de koersen van onder meer
ASM International en
ASML '', aldus Van Zeijl. Die bedrijven noteerden bijna 2 procent hoger.
Ook
Imtech stond 1,5 procent hoger, nadat het bedrijf zaterdag had laten weten de omzet van zijn bedrijfsonderdeel Marine in 2015 te willen verdubbelen. De technisch dienstverlener opent dinsdag voorbeurs de boeken over 2010.
Fusie
Voorbeurs werd in Amsterdam bekend dat de fusie tussen VastNed Offices/Industrial (VNOI)en
Nieuwe Steen Investments (NSI) voorlopig van de baan is. De gesprekken liepen stuk op de prijs, bleek uit mededelingen van de vastgoedbedrijven. VastNed vond het eindbod van NSI te laag. Op de beurs verloor VastNed O/I maandagochtend 6,9 procent. NSI ging er juist 1,7 procent op vooruit.
Diervoederbedrijf Nutreco maakte bekend het Chinese vis- en garnalenvoerbedrijf Shinai over te nemen voor 40 miljoen euro. De overname moet nog worden goedgekeurd door de Chinese autoriteiten.
Nutreco leverde maandag 0,3 procent in. Pigmentproducent Holland Colours maakte bekend dat in het derde kwartaal de omzet 15 procent hoger was uitgekomen. Het concern handhaafde de verwachtingen voor de tweede helft van het gebroken boekjaar. Beleggers zetten Holland Colours niettemin 1,1 procent lager.
Antonov
Versnellingsbakbouwer Antonov liet weten eind dit jaar nog met de productie van de TX-6 bakken te starten, zoals eerder aangekondigd. Antonov heeft met het Chinese Lifan een oereenkomst gesloten om vanaf 2012 jaarlijk minstens 20.000 eenheden van de TX-6 te produceren. Op de beurs kreeg Antonov er 6,7 procent bij en noteerde op 16 eurocent.
De euro stond maandagochtend licht onder druk. Dat is volgens Van Zeijl mogelijk het gevolg van uitspraken van Axel Weber, na zijn aankondiging op te stappen als president van de Duitse Bundesbank.
Weber is ook geen kandidaat meer om Jean-Claude Trichet op te volgen aan het roer van de Europese Centrale Bank. De euro was maandagochtend 1,3460 dollar waard, tegen 1,3530 dollar bij het sluiten van de handel op vrijdag.
ANP