De belangrijkste graadmeter in Amsterdam, de
AEX , is woensdag voorzichtig positief aan de handelsdag begonnen. Beleggers kregen veel bedrijfsnieuws voorgeschoteld. Zorgen over Griekenland zijn enigszins op de achtergrond geraakt.
De
AEX , de hoofdgraadmeter met hoofdfondsen, noteerde na een half uur handel nagenoeg gelijk aan de slotstand van dinsdag op 361,04 punten. De index voor middelgrote bedrijven, de MidKap, ging 0,2 procent vooruit tot 653,13 punten. De grote Europese indices in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent. In Londen stond een min van 0,4 procent op de borden.
Overname
Positief noemde handelaar Danny Geerken van het Haags Effektenkantoor het nieuws van dinsdag over de overname van Skype door
Microsoft . \'\'Dat heeft weer wat fantasie in de hoofden van beleggers gebracht, dat er mogelijk meer overnames komen.\'\'
Ook wijst Geerken op de veelal betere dan verwachte bedrijfscijfers die met name door grote Amerikaanse bedrijven naar buiten zijn gebracht. \'\'Griekenland is een thema dat komt en gaat. Dat valt ook niet een, twee, drie op te lossen\'\', aldus Geerken. Volgens de handelaar leverde de Griekse staatsveiling dinsdag redelijk wat op.
ArcelorMittal
Bedrijfsnieuws kwam er onder meer van staalconcern ArcelorMittal. Het concern meldde dat het bedrijfsresultaat met ruim 50 procent is toegenomen in het eerste kwartaal ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Geerken was te spreken over de opmerking dat ArcelorMittal de hogere kosten voor grondstofprijzen kan compenseren door stijgende verkoopprijzen van staal. Beleggers leken niet onder de indruk en zetten het aandeel 1 procent lager.
Automatiseerder
Ordina meldde onder meer het vertrek van topman Ronald Kasteel. Stépan Breedveld zal Kasteel opvolgen. Het bedrijf bleef in het eerste kwartaal achter op de omzetverwachting, maar voldeed aan de winstverwachting. Het aandeel zakte 0,4 procent.
Daler
Advies- en ingenieursbedrijf
Arcadis wist de aanhoudende zwakte in Europa op te vangen door groei in de Amerikaanse milieumarkt, Zuid-Amerika en Azië. Maar ook dit kon beleggers niet bekoren: het aandeel verloor 2,3 procent in de MidKap en was daar de grootste daler.
Winnaars op het Damrak waren onder meer Roto Smeets en TKH. Volgens drukkerijgroep Roto is 2011 bevredigend begonnen. Het aandeel won 12,4 procent. TKH rapporteerde over de eerste drie maanden van het jaar een recordomzet. Het aandeel noteerde 5,4 procent hoger.
Carlsberg
De Deense bierbrouwer
Carlsberg verwacht voor dit jaar een groei van de nettowinst van 20 procent. Het concern signaleerde weer groei in Rusland, een van de belangrijkste markten voor
Carlsberg . Het aandeel kreeg er 0,3 procent bij. In de
AEX kon
Heineken 0,5 procent bijschrijven.
De euro werd voor 1,4375 dollar verhandeld, gelijk aan de koers aan het einde van de Europese beurshandel op dinsdag.
ANP