De Amsterdamse AEX -index gaat dinsdag volgens handelaar Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer hoger van start. ''We gaan 1 tot 3 punten hoger openen in reactie op de stijgende openingsindicatoren voor de Amerikaanse beurzen.''
Koenders wees daarbij op berichten over nieuwe ontwikkelingen rond de Griekse schuldencrisis. ''Duitsland zou zijn eisen voor een redding van het land wat willen afzwakken en meer geld aan Griekenland willen lenen'', aldus Koenders.
Maandag was het nog een kleurloze dag op de Europese beurzen, zonder grote koersuitslagen. Beleggers moesten het stellen zonder inspiratie uit Londen en New York, waar de beurzen dicht bleven vanwege feestdagen.
Slot maandag
De AEX -index sloot 0,14 punt (0,04 procent) hoger op 346,20 punten. De MidKap-index van middelgrote fondsen steeg 1,33 punten (0,2 procent) tot 630,67 punten.
De beurzen in Frankfurt en Parijs sloten respectievelijk 0,04 procent en 0,2 procent lager.
De euro noteerde dinsdagochtend 1,4375 dollar. Bij het slot van de Europese beurzen op maandag was dat nog 1,4270 dollar.