Stabiele winsten op Europese beurzen

De Europese beurzen lieten maandag aan het einde van de ochtend stabiele winsten zien. De positieve stemming werd gevoed door de hoop dat het Amerikaanse stelsel van centrale banken bij de volgende beleidsvergadering in september nieuwe steunmaatregelen zal overwegen.

,,De stijging op de markt is vooral een reactie op wat er vrijdag op de Amerikaanse beurzen is gebeurd. De markten lijken langzaam wat rust te hebben gevonden en dat was nodig ook", aldus beleggingsadviseur Sijmen Plomp van Hof Hoorneman Bankiers.

Volgens de beleggingsadviseur heeft de AEX -index op 270 punten wel een nieuwe bodem gevonden en zal deze niet nog een keer worden getest. ,,De situatie is ook anders dan in 2008. Toen stond de economie stil en dat is nu niet het geval", aldus Plomp.

AEX
De AEX -index in Amsterdam noteerde in de ochtendhandel 1,2 procent hoger op 279,89 punten. De MidKap-index won 1,3 procent tot 466,73 punten. Ook op de andere Europese beurzen werden over een breed front winsten geboekt. In Parijs en Frankfurt stonden de beurzen circa 1,8 procent hoger. De verhandelde volumes op de Europese beurzen waren wel laag doordat de beurs in Londen maandag was gesloten.

De Europese financiële aandelen stonden in de belangstelling op berichten dat Eurobank en Alpha Bank, de op een en twee na grootste geldverstrekkers in Griekenland, naar verwachting maandag een fusie zullen aankondigen.

PostNL
In de AEX -index was postbedrijf PostNL de grootste stijger met een plus van 5 procent. Andere sterke stijgers waren staalconcern ArcelorMittal en uitzender Randstad met winsten van 3,2 en 2,4 procent. Ahold was met een verlies van 0,2 procent de enige daler onder de hoofdfondsen.

Bouwbedrijf Heijmans was met een winst van ruim 4 procent de sterkste klimmer in de MidKap. Farmaciebedrijf Pharming en uitzendonderneming USG People NV volgde op de voet met plussen van 3,2 en 2,8 procent.

Nedsense
In Amsterdam, waar het halfjaarcijferseizoen bijna is afgelopen, bracht softwarebedrijf Nedsense maandag de resultaten naar buiten. Het bedrijf, dat is gespecialiseerd in software voor de mode- en textielbranche, leed in de eerste zes maanden van 2011 tweemaal zoveel verlies als een jaar eerder en zag de omzet teruglopen. Het aandeel zakte bijna 8 procent.

De beursbedrijven NYSE Euronext en Nasdaq lieten zondag weten dat de handel op de effectenbeurzen van Wall Street maandag op normale wijze van start zal gaan, ondanks de tropische storm die zondag over New York.

Swiss Re
In Zürich klom herverzekeraar Swiss Re 3,3 procent nadat de gevreesde grote schade door orkaan Irene in New York uitbleef. Ook in Frankfurt lieten de verzekeraars winsten zien. Allianz klom 2,7 procent en Münich Re won 3,1 procent.

De euro steeg tot 1,4500 dollar tegen 1,4470 dollar aan het eind van de Europese beurshandel vrijdag. De prijs van Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 85,44 dollar per vat. De prijs van Brentolie ging 0,4 procent omlaag tot 110,93 dollar per vat.