De vrees over betalingsproblemen van Italie heeft de meeste beurzen fors lager gezet. Het waren vooral de financials die harde klappen kregen. Op het Damrak ging ING Groep met 8,53% hard onderuit. In Belgie ging Dexia hard onderuit met een koersverlies van bijna 5% op het nieuws dat de topman Decraene het bedrijf gaat verlaten.
De vrees voor een dubbele dip blijft aanhouden. Mede hierdoor stegen de rentevoeten van de staatsleningen van de PIGS-landen gestaag.
17:00 Beleggers gedreven door angst: komt er een nieuwe recessie?
De beurskoers van Swedish Automobile (het oude Saab) duikelde ruim 20 procent. De vakbond van de fabrieksarbeiders van dochterbedrijf Saab, IF Metall, vergadert dinsdagnamiddag over een eventuele faillissementsaanvraag voor het Zweedse automerk.