Beurzen nipt in het groen

Het ‘nee’ van de Slowaken heeft nog niet voor een mineurstemming gezorgd. Rond 11 uur noteren de meeste Europese aandelenindices met plussen tussen de 0,2 en 1 procent. Op het Damrak in Amsterdam zijn er geen hoofdfondsen die in het rood staan. TomTom voert de lijst van stijgers aan met een plus van 2,65 procent. Gisteren won het aandeel ook al fors door nieuws over samenwerkingen met Ford en Iveco.

Het aandeel Swedish Automobile is fors gekelderd nadat bekend werd dat de deal met het Chinese Pang Da op losse schroeven komt te staan. Kort na opening noteerde het aandeel 24 procent lager op 70 cent.

In Brussel noteert de Bel20 rond 11 uur met een kleine plus op 2168 punten. Bij de winnaars staan Bekaert en Befimmo met plussen van rond de 1 procent.