Rule#1 tot heden beste VS strategie

Volgens onderzoek van onze collega’s van AAII is de Rule#1 screener dit jaar tot heden de beste screener voor de Amerikaanse aandelen. Dit jaar leverde deze strategie ruim 50 procent op terwijl de S&P 500 dit jaar slechts 4,1 procent toevoegde. De zogenaamde Rule#1, die duidt op Warren Buffett ’s advies van regel 1 verlies geen geld en regel 2 verlies regel 1 niet, leverde over de afgelopen vijf jaar een gemiddeld rendement op van 38,8 procent op jaarbasis. Op 10-jaarsbasis ligt het gemiddelde jaarrendement op 14,8 procent.

In de voorgaande 1,5 jaar stond de valuescreener van Joseph Piotrosky steevast op nummer. De positie van de Rule#1 screener is in dat opzicht een nieuw gezicht aan kop.

Top aandelenstrategieën Amerikaanse markt

De Rule#1 strategie omvat in het kort gezegd de filtering van uitsluitend Amerikaanse aandelen (ADR’s etc. worden vermeden) op de volgende criteria:,/p>

  • Rendement op geïnvesteerd kapitaal > 10%
  • Groeiend eigen vermogen
  • Groei van de winst per aandeel
  • Groei omzet minimaal 10 procent per jaar
  • Verhouding lang vreemd vermogen per aandeel versus vrije kasstroom op maximaal factor 3

    Andere strategieën die het dit jaar ook sterk doen op de Amerikaanse beurzen zijn de ADR screen (een filter voor buitenlandse aandelen verhandeld in de VS), O’Neils CAN SLIM en James O’Shaughnessy’s Tiny Titans.