Belgische ondernemingen terughoudend met aanwervingen

De Belgische ondernemingen blijven bijzonder terughoudend met hun vooruitzichten over aanwervingen. Slechts 20,4 procent van de bedrijven denkt tegen het einde van het jaar extra personeel te zullen aanwerven. Dat betekent nagenoeg een status-quo tegenover het eerste kwartaal van dit jaar, toen 20 procent aangaf de aanwerving van personeel te overwegen.

Dat blijkt uit een enquête van consulent SD Worx, aanbieder van personeelsdiensten. Er wordt wel opgemerkt dat de vooruitzichten een duidelijke positieve evolutie hebben laten optekenen tegenover juni vorig jaar, toen slechts 13,6 procent gewag maakte van een personeelsuitbreiding.

Uit de cijfers blijkt nog dat 24 procent van de ondernemingen tijdens het derde kwartaal extra opdrachten verwacht, terwijl 14,9 procent een afname verwacht. Nog wordt opgemerkt dat vooral in Limburg wordt getwijfeld over de tewerkstellingsmogelijkheden. Slechts 12,9 procent verwacht een groei, terwijl 15 procent met een achteruitgang rekening houdt.

Bron: Express.be