België krijgt minder dividenden van overheidsbedrijven

De Belgische staat zal van de diverse overheidsbedrijven volgend jaar 364 miljoen euro minder dividenden ontvangen. Dat heeft de krant De Tijd gemeld op basis van ramingen van het monitoringcomité. Opgemerkt wordt dat de bedrijven door de overheid niet langer onbegrensd als melkkoe gebruikt lijken te kunnen worden.

Volgens de ramingen zal onder meer Proximus volgend jaar aan de staat nog slechts een dividend van 271 miljoen euro uitbetalen. Dat zou een daling met 118 miljoen euro betekenden tegenover dit jaar.

Ook bij de Nationale Bank van Bank zouden de inkomsten met 212 miljoen euro worden verlaagd tot 494 miljoen euro, terwijl bij de Nationale Loterij sprake zou zijn van een daling met 34 miljoen euro tot 80 miljoen euro. Het dividend bij Bpost zou wel status-quo blijken op 110 miljoen euro.

Daarnaast zouden ook de vergoedingen van de staatsgaranties voor de banken volgend jaar worden teruggeschroefd.

Bron: Express.be