De Federale Participatiemaatschappij (FPIM) moet de belangen van de overheid in de verschillende economische sectoren doorlichten. Dat staat in het programma van de nieuwe federale regering van Charles Michel. De overheidsholding krijgt daarbij de opdracht om de diverse participaties van de overheid te evalueren en eventueel te verkopen.
De opbrengst van een verkoop zou de schuldgraad van de overheid moeten helpen afbouwen. Vooral participaties in de financiële sector zouden worden doorgelicht. De Belgische staat heeft belangen in Belfius, BNP Paribas, Ethias en Dexia.
Er wordt opgemerkt dat de regering ernaar streeft om de participaties in de financiële sector ten gepaste tijde en op een verstandige manier te valoriseren. Maar ook belangen in bedrijven zoals Belgacom en Bpost zouden worden bekeken.
Daarnaast zou de regering plannen hebben om de participaties in alle overheidsbedrijven bij de Federale Participatiemaatschappij te centraliseren.
Bron: Express.be