Verzekeraar Fidea, dochter van investeerder JC Flowers, wordt overgenomen door het Chinese concern Anbang Insurance. Dat hebben de betrokken partijen gemeld. Financiële details over de transactie werden niet bekend gemaakt. Wel werd aangekondigd dat de merknaam van Fidea behouden zal blijven en ook het management zou verder in functie blijven.
Fidea is een gewezen dochterbedrijf van KBC Groep, maar diende verkocht te worden in ruil voor een goedkeuring door de Europese Commissie van de overheidssteun die tijdens de financiële crisis werd gekregen. Fidea is de eerste overname van Anban Insurance op de Europese verzekeringsmarkt. Ook Allianz , Baloise en Ageas zouden interesse hebben getoond om Fidea in te lijven.
Edwin Schellens, chief executive van Fidea, wijst erop dat Anbang een sterke verzekeringsgroep is die duurzame investeringen buiten de eigen nationale markt nastreeft. De samenwerking met Anbang kan Fidea volgens hem verdere groeikansen bezorgen.
Bron: Express.be