België verliest miljarden euro door Luxemburgse fiscale overeenkomsten

Een aantal grote Belgische ondernemingen en vermogende familiale groepen kunnen in Luxemburg gebruik maken van verregaande belastingsconstructies. Daardoor ziet België miljarden euro inkomsten aan zich voorbij gaan. Dat heeft de krant De Tijd gemeld op basis van een rapport van het International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ).

Opgemerkt wordt dat Luxemburg met postbusconstructies en verdragen met belastingsparadijzen zoals Gibraltar en de Maagdeneilanden aan kapitaalkrachtige partijen toelaat belangrijke fiscale voordelen te creëren.

In het rapport Luxembourg Leaks maken de onderzoeksjournalisten gewag van 548 vertrouwelijke akkoorden met 343 kapitaalkrachtige partijen. Daarbij wordt ook gewag gemaakt van zevenendertig akkoorden met zesentwintig Belgische ondernemingen en familiale groepen.

Wettelijk kan tegen de constructies echter niets worden ondernomen. De akkoorden zijn immers perfect legaal.

Bron: Express.be