De eerste stap bij particulier beleggingsadvies is het laten invullen van het risicobereidheidsformulier. Met dit formulier wordt inzicht verkregen in het risico dat een klant kan lopen, en het risico dat hij wil lopen. Daarmee wordt de klant ingedeeld in een risicoprofiel en wordt de asset allocatie bepaald. Het risicobereidheidsformulier neemt dus een heel belangrijke plek in.
De commissie Behavioral Economics van de VBA wil met adviseurs, beheerders en risicomanagers onderzoeken of het risicobereidheidsformulier zijn doel dient en wat de beste practices zijn en valkuilen bij risico-inventarisatie. Autoriteit Financiële Markten geeft haar bevindingen weer over hoe marktpartijen de risico-inventarisatie momenteel invullen en de zaal wordt gevraagd hierop te reageren.
Daarna zal Willem Landman zijn visie geven over een mogelijke aanpak voor risicobereidheidsinventarisatie vanuit de wetenschappelijke hoek. Hierna volgt een paneldiscussie waarin AFM en verschillende marktpartijen van gedachten wisselen.
14.40 Ontvangst
15.00 Opening door dagvoorzitter Agnes Joseph, Senior Actuaris bij Syntrus Achmea
Asset Management
15.05 Presentatie Bas Windt, Toezichthouder bij AFM :
“Bevindingen AFM inventarisatie risicobereidheid”
15.45 Presentatie Willem Landman, Docent-onderzoeker aan de Hogeschool van
Amsterdam: “Riskant risico”
16.45 Paneldiscussie met Tim Mortelmans, Hoofd Afdeling doorlopend Toezicht bij
AFM , Bart Horsten, Directeur Wealth Management Products & Services bij
Van Lanschot Bankiers en Marco Tamis, Manager Investment Advisory bij
ING Private Banking. Moderator Agnes Joseph.
17.25 Afsluiting
Aansluitend wordt u een borrel aangeboden door Van Lanschot Bankiers.
Niet VBA-leden betalen € 60 incl. btw. U ontvangt hiervoor een factuur.
Klikt u hier voor meer informatie.