Blijft de omzetgroei van CrowdStrike boven de ‘heilige’ 20% in software?

- Cyberbeveiliger voldoet aan de verwachtingen van analisten
- Jaarlijkse omzetgroei van minimaal 20% blijft nodig voor de huidige, hoge waardering
- CrowdStrike ziet afzetmarkt aanzienlijk toenemen door opkomst van AI

De kwartaalcijfers van cyberbeveiliger CrowdStrike waren geheel in lijn met de verwachtingen van de markt. De koers van het aandeel maakte daardoor na de publicatie geen grote bewegingen, wat bij veel andere aandelen wel het geval was. De waardering op de beurs gaat ervan uit dat CrowdStrike ook in de komende jaren een van de snelst groeiende cybersecurityplatformen ter wereld zal blijven. Beleggers kijken met argusogen of CEO Kurtz de omzetgroei boven de 20% per jaar kan houden. Zo niet, dan dreigt een herwaardering, zoals die eerder is gezien bij bijvoorbeeld Salesforce en Adyen .

Sterke resultaten over het afgelopen kwartaal

CrowdStrike rapporteerde een omzet van $1,3 miljard, 23% hoger dan een jaar eerder. Over het hele boekjaar werd 24% groei gerealiseerd. De jaarlijks terugkerende omzet (in softwarejargon: annual recurring revenue of ARR) bereikte in het kwartaal weliswaar een recordtoename van $331 miljoen (+47%), maar over hele boekjaar bleef de teller steken op ‘slechts’ 25%. Dat is deels te verklaren door reputatieverlies tijdens de naweeën van de grote, wereldwijde storing die CrowdStrike in de zomer van 2024 veroorzaakte. Een optimist zal zeggen dat die schade met de nieuwe groeicijfers bijna helemaal is gerepareerd. De winst, gemeten volgens de Amerikaanse boekhoudmaatstaven, eindigde dit kwartaal voor het eerst in de geschiedenis van CrowdStrike in de plus.

De ‘heilige’ 20% omzetgroei

Voor het nieuwe boekjaar verwacht CrowdStrike een omzetgroei van 23% en een toename van de ARR van 24%. Niemand twijfelt aan de noodzaak van cyberbeveiliging of aan de kwaliteit van het werk dat CrowdStrike aflevert. Het risico voor beleggers zit in de relatief hoge waardering ten opzichte van andere softwarebedrijven.

Voor het aandeel wordt een premie betaald, zolang de jaarlijkse omzetgroei boven de 20% uitkomt. Zakt het resultaat daaronder, dan volgt op de beurs waarschijnlijk een meedogenloze afstraffing ongeacht de kwaliteit van het geleverde product. Dat patroon is duidelijk zichtbaar geworden na recente publicaties van gerenommeerde technologiebedrijven als Salesforce en Adyen . Gisteren nog kelderde de aandelenkoers van het minder bekende MongoDB met 22%, nadat het zijn omzetgroeiprognose voor FY27 bijstelde van 23% naar 17%.

Beleggers weten dus waar ze in de komende kwartalen op moeten letten bij CrowdStrike. CEO George Kurtz is optimistisch en verwacht dat AI de afzetmarkt van zijn bedrijf aanzienlijk zal vergroten.

Geschreven door eToro-marktanalist Jean-Paul van Oudheusden