Eerste “Nederlandse Traders Trophy” competitie Georganiseerd in de Verenigde Staten

Elizabeth Jeong, student van de Universiteit van New York ( Stern ) versloeg haar 30 medefinalisten in de locale Traders Trophy finale, die vandaag plaatsvond op Wall Street , in het hart van de financiele wereld bij de New York Stock Exchange. Als beste student trader van Amerika heeft zij een cheque gewonnen van $1,000, maar belangrijker nog, een plaats in de Wereld Finale van de Traders Trophy Worldwide in Amsterdam op Beursplein 5 in mei van dit jaar, waarin zij het opneemt tegen de winnaars uit alle andere 12 landen waaronder de Nederlandse Anja Ong.

Mondiale competitie
De Traders Trophy is een Nederlands initiatief en wordt wereldwijd georganiseerd door Oxyor, een Nederlands trainingsinstituut dat zich richt op financiele trainingen en masteropleidingen. In de Verenigde Staten is Barclays Capital de hoofdsponsor en sponsort NYSE Euronext de finale. De simulatie die in de competitie wordt gebruikt is gebaseerd op echte data uit de praktijk en creëert een realistische omgeving die bijna identiek is aan de echte handelsvloer. Studenten van zes Amerikaanse topuniversiteiten hebben meegestreden in de voorrondes: Columbia, Cornell, NYU/ Stern , Penn State, Princeton, and Wharton. Bijna 600 studenten hebben zich voor deze eerste editie ingeschreven, hopend op een van de dertig plekken in de finale op Wall Street .

Meer vraag naar financieel talent
“De spectaculaire groei van 2010 zet door zich door in 2011”, aldus Simon Meijlink, Algemeen Directeur van de Traders Trophy Worldwide, die verantwoordelijk is voor het ontwikkelen van de software en het opzetten van deze competitie. “Ook in de Verenigde Staten zien we een groeiende vraag naar financieel talent en we zijn er trots op, dat wij als Nederlandse onderneming een bindende factor kunnen zijn tussen de Amerikaanse studenten en de grote financiële instellingen”.

Tim Peat, van Barclays Capital zegt: Barclays Capital gelooft sterk in de ontplooiing van top talent op de Amerikaanse universiteiten en deze competitie biedt deze studenten de uitgelezen kans om te laten zien wat ze in huis hebben in een simulatie waarin ze moeten excelleren in handelen en het hebben van commercieel inzicht”.

Financiële kennis essentieel
“Financiële kennis en begrip van de financiële markten zijn prioriteiten voor NYSE Euronext . We zijn dan ook enthousiast over het ondersteunen van deze eerste Traders Trophy in de Verenigde Staten", aldus Duncan Niederauer, CEO van NYSE Euronext . “De praktische ervaring die de deelnemers opdoen door de realistische simulatie, biedt de ondernemers van de toekomst een stevige basis voor een carrière bij een financiële instelling”.