Ook maandag bleven de beurzen doorstijgen. Het begin van augustus leidde tot nieuwe jaarrecords. Opvallend is dat de stijgingen zowel bij de small als de large caps geschiedt. Het nieuws dat de krimp van de Amerikaanse economie aan het afvlakken is werd door de meeste beleggers met applaus ontvangen. Daarnaast werd het nieuws dat de verkoopcijfers van Ford minder slecht waren dan verwacht zeer goed ontvangen.
Bij sluiting van de Amerikaanse beurzen noteerde de Dow-Jones index op 9286 punten, dit was 1,3% hoger dan het slot van eind juli. De S&P 500 voegde 1,5% toe op 1002 punten. Ook de NASDAQ liet een dito stijging zien en sloot op 2008 punten.
De consensus over de financials is fors aan de beterende hand. Veel banken worden naar kopen gezet en ontvangen hogere koersdoelen. Vooral de resultaten van Barclays en RBS gaven veel analisten moed dat de solvabiliteiten hoger worden.