De toonaangevende Europese beurzen zakten vrijdag na een licht positieve opening al snel weg. Zorgen om een dubbele dip na slechte indicatoren over de Amerikaanse economie drukten de indices voor de derde dag op rij in het rood.
De toonaangevende
AEX -index in Amsterdam noteerde aan het begin van de middag 1,3 procent lager op 318,24 punten. De MidKap-index van het middensegment daalde 1,5 procent tot 519,01 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,2 procent.
Donderdag bleek dat het aantal aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten in de week daarvoor onverwacht licht is gestegen. Ook bleek dat de activiteit van fabrieken in de regio Philadelphia onverwacht sterk is gedaald.
'We zien en horen niet wat we willen'', zei handelaar Rob Koenders van Harmony
Vermogensbeheer . 'Beleggers vragen zich af hoe het kan dat de data zo slecht zijn, terwijl bedrijven hier in hun cijfers nog weinig van lijken te merken'', zei Koenders.
'De laatste data uit de VS zwengelden een vlucht aan richting de relatief veiligere staatsobligaties'', aldus een analist in Londen.
Nagenoeg alle fondsen in de
AEX stonden vrijdag aan het begin van de middag in de min. Defensievere bedrijven wisten de koersverliezen te beperken. Telecombedrijf
KPN daalde 0,1 procent.
De Nederlandse detacheerder
Brunel presenteerde vrijdag zwaar tegenvallende cijfers. Het aandeel ging 10,2 procent onderuit. Ook branchegenoot
USG People NV werd hierdoor meegesleurd en noteerde een verlies van 3,7 procent.
Automatiseerder
Ordina noteerde een min van 4,2 procent na een aangekondigde aandelenemissie. Hoewel het een kleine emissie betrof, geeft
Ordina met de emissie volgens analist Wim Gille van
RBS 'een verkeerd signaal af''.
De euro was vrijdagochtend 1,2705 dollar waard. Donderdag bij het slot van de beurshandel kostte de euro 1,2835 dollar.
ANP