Google oprichters Brin en Page gaan aandelen verkopen

Sergey Brin en Larry Page, de oprichters van internetzoekmachine Alphabet , hebben plannen om elk 5 miljoen aandelen Alphabet te verkopen. Beide oprichters zeggen meer met hun vermogen te willen gaan doen. Beiden behoren volgens het magazine Forbes tot de 30 rijkste individuen ter wereld. Tegen de huidige koers kan de verkoop zo'n 5,5 miljard dollar (3,9 miljard euro) opbrengen.

In totaal gaat het om 17% van de aandelen Alphabet , wat betekent dat ze hun absolute controle over Alphabet zouden verliezen. Nu nog hebben Page en Brin met hun aandelen ongeveer 59 procent van het stemrecht in handen. Na de verkoop blijft daar nog maar 48 procent van over. Omdat ook Eric Schmidt, de topman van Alphabet , aandelen bezit die goed zijn voor 10 procent van het stemrecht, maken Brin en Page zich niet al te veel zorgen.

Gezamelijk heeft het trio, na de verkoop van de 10 miljoen aandelen, alsnog 58 procent van de aandeelhoudersstemmen.

Brin en Page hebben aangegeven de verkoop van deze aandelen over vijf jaar uit te smeren. Deze periode gaat pas in bij het eerste aandeel dat ze op de markt aanbieden.

Express.be