De drie verdachten in het Citibank-proces voor de correctionele rechtbank in Brussel benadrukken geen directe controle gehad te hebben op de omstreden producten van Lehman Brothers.
Het Lehman-aanbod was volgens de verdachten - algemeen directeur Jose de Peneranda de Franchimont, juridisch directeur François Staroukine en diens voorganger Bernard Beyens - één van de zovele producten die op perfect normale wijze waren opgemaakt.
De betrokkenen wijzen erop dat Citigroup België geen inspraak heeft bij de samenstelling van het productenaanbod. Dat wordt volgens hen samengesteld door onder meer een analysebureau van Citigroup in New York en de Londense afdeling, die verantwoordelijk is voor dergelijke producten. Bovendien worden de fact sheets met de beschrijving van het product ook gecontroleerd door de Commissie voor het Bank-, Financie- en Assurantiewezen (CBFA). Er werden volgens de betrokkenen nooit problemen gesignaleerd met de fact sheets van Lehman-producten. (MH)