Apple presenteerde deze week resultaten die in de smaak vielen bij analisten. Velen van hen hebben dan ook hun taxaties voor het aandeel in de afgelopen dagen opwaarts bijgesteld, al waren er ook enkele neerwaartse bijstellingen. Gemiddeld verwachten analisten dat de koers van het aandeel in de komende periode nog verder door kan stijgen en daarnaast staan er uitzonderlijk veel koopadviezen uit.
Door onze redactie
Advies naar houden, koersdoel verhoogd
Analist Jens Hasselmeier van Independent Research heeft zijn advies voor
Apple op 21 oktober verlaagd van kaufen naar halten. De analist wijst erop dat de resultaten van
Apple voor veel analisten boven verwachting waren. Ondanks de indrukwekkende cijfers wijst de analist erop dat de koers van het aandeel onder druk is komen te staan. Dit zou volgens hem komen door de verkoopcijfers van de iPad en de brutomarge die onder de marktverwachtingen uitkwam.
Volgens Hasselmeier zal daarom moeten worden afgewacht in hoeverre
Apple in staat is om de markt dit jaar nog te verrassen om zodoende de koers te laten stijgen. De analist heeft wel zijn koersdoel voor
Apple verhoogd van 336 naar 355 dollar.
Marktaandeel te winnen
Zakenbank
Bank of America Merrill Lynch heeft zijn koersdoel voor
Apple op 21 oktober verhoogd met 15 dollar naar 415 dollar. Volgens analist Scott Craig kan
Apple door een zwakke penetratie nog veel marktaandeel winnen op de langere termijn. Daarbij is er volgens de analist potentieel aanwezig voor marge-uitbreiding.
Craig wijst er wel op dat de verkoop van het aantal iPads ver is achtergebleven bij zijn verwachtingen. Op grond van de actuele productieschattingen in Azië verwacht de analist echter dat de vraag in de komende kwartalen zal toenemen en mede daarom blijft hij bij zijn buy-advies voor
Apple .
Sterk gepresteerd
De analisten van
Morgan Stanley hebben op 20 oktober hun koersdoel voor
Apple verhoogd van 346 dollar naar 375 dollar. De analisten stellen dat
Apple het afgelopen kwartaal sterk heeft gepresteerd en dat het bedrijf goed gepositioneerd is om te profiteren van de sterke dan verwachte groei in de mobiele telefonie sector. Daarnaast is de omzet in China verhoogd.
Morgan Stanley heeft voor
Apple een overweight-advies uitstaan.
Consensus
Voor het aandeel staan momenteel maar liefst 43 koopadviezen uit en daarnaast 4 houdadviezen. Geen van de analisten heeft verder een verkoopadvies uitstaan, waardoor de consensus uitzonderlijk positief is. Gezien de koersdoelverhogingen en het handhaven van de vele koopadviezen kan gesteld worden dat het sentiment rond het aandeel ook erg goed is.
Gemiddeld hebben analisten een koersdoel uitstaan van 348,86 dollar, wat een verwacht rendement oplevert van bijna 13%. Analisten verschillen echter zeer over het opwaarts potentieel. De bandbreedte waarbinnen de koersdoelen liggen die de afgelopen dagen zijn afgegeven is 350-421 dollar, wat rendementen oplevert van 15-36%.