Het bedrijfsresultaat (EBIT) van de LPG-vloot over het derde kwartaal bedroeg USD 2,3 miljoen (vergeleken met USD 1,8 miljoen voor het derde kwartaal 2010), met inbegrip van 72 dagen off-hire.
Midsize –De langetermijn contractportfolio voor de midsize vloot leverde tijdens het derde kwartaal een positieve bijdrage aan het resultaat. Voor de rest van het jaar is de EXMAR midsize vloot voor 90% ingedekt en voor 2012 is er reeds indekking voor 58% met contracten aan hogere marges met goed gereputeerde tegenpartijen.
Details resultaten derde kwartaal 2011
Spotmarkten stabiel
De spotmarktomstandigheden zijn stabiel en de beschikbare scheepscapaciteit werd goed benut de laatste maanden met een positief effect op de tijdbevrachtingtarieven in het segment als gevolg.
In de loop van het derde kwartaal nam EXMAR 4 BW Gas midsize schepen over, waarbij ook EXMAR de tijdbevrachtingovereenkomsten voor deze schepen overnam voor het LPG-transport in de Noordzee regio. De operatie betekent een aanzienlijke uitbreiding voor de midsize portfolio.
De fully refrigerated LPG-tanker Gent (25.000 m³ - bouwjaar 1985) werd op 27 oktober 2011 verkocht. Deze transactie zal leiden tot een boekhoudkundige winst in het vierde kwartaal 2011 van ongeveer USD 4,0 miljoen.
De spotmarkt kent een sterk herstel. Per 30 juni bedroeg de Baltic Freight
Index USD 45 pmt (per metric ton) en op vandaag bedraagt deze USD 71.5 pmt. Indien deze positieve trend aanhoudt zal dit de bijdrage voor de VLGC’s in het vierde kwartaal 2011 ten goede komen. EXMAR’s vloot is voor 55% ingedekt aan vaste tarieven voor de rest van het jaar en de indekking voor 2012 is momenteel 46%. Door de verbeterde marktomstandigheden zal de evolutie op de spotmarkt positief zijn.
Alle schepen zijn ingezet onder tijdbevrachtingcontracten afgesloten aan lonende voorwaarden met
vooraanstaande klanten voor transport zowel ten westen als ten oosten van
Suez . De indekking voor de rest van het jaar is 100% en 53% voor 2012.
LNG
De LNG-vloot droeg in het derde kwartaal met USD 7,9 miljoen bij tot het bedrijfsresultaat (EBIT). (USD 9,9 miljoen
over dezelfde periode in 2010).
De EXMAR vloot, bestaande uit LNG/c’s en LNGRV’s, was volledig actief onder tijdbevrachtingscontracten gedurende
het derde kwartaal. Voor het vierde kwartaal wordt verwacht dat de resultaten in lijn zullen zijn van deze van het
derde kwartaal.
Offshore
In het derde kwartaal droegen de offshore activiteiten bij tot het bedrijfsresultaat (EBIT) met USD 36,6 miljoen
(USD – 0,7 miljoen voor het derde kwartaal 2010). Het resultaat omvat een meerwaarde vóór belasting van USD
41,9 miljoen op de verkoop van de OPTI-EX®. In overeenstemming met de IFRS-regels zal het saldo van de
meerwaarde worden geboekt als financieel resultaat over de resterende duurtijd van het contract (ongeveer 62
maanden).
De inbedrijfstelling van de OPTI-EX® is nog gaande; de productie wordt verwacht in het vierde kwartaal.
Diensten en de holding
De bijdrage tot het bedrijfsresultaat van de Dienstenactiviteiten (EXMAR Shipmanagement, BELGIBO en TRAVEL
PLUS) is USD –0,3 miljoen voor het derde kwartaal. Samen met de Holdingactiviteiten wordt voor USD –0,5 miljoen
bijgedragen (vergeleken met USD –1,0 miljoen voor het derde kwartaal 2010).