Analisten blij met positieve beoordeling voor Pharming

Pharming heeft eindelijk de toestemming van de Europese medicijnenwaakhond EMA gekregen om zijn middel Rhucin, dat vanaf nu door het leven gaat onder de naam Ruconest, op de markt te brengen. Het biotechnologiebedrijf kan nu eindelijk gaan proberen geld te verdienen. Analisten reageerden positief op de goedkeuring, maar er zijn wel taxatieverlagingen doorgevoerd.

Door onze redactie

Rhucin wordt Ruconest
Het Committee for Medicinal Products for Human Use van EMA gaf donderdag een positief advies af over Rhucin. Rhucin is een middel tegen gevaarlijke zwellingen van zachte weefsels. Er is echter tijdens de beoordeling geconcludeerd de naam Rhucin kan zorgen voor verwarring met producten in een aantal EU-landen die een vergelijkbare naam hebben. Daarom zal het product onder de naam Ruconest op de markt worden gebracht.

De laatste horde die Pharming moet nemen is de Europese Commissie, die zich nu zal buigen over toelating van het middel. Dat besluit wordt begin september dit jaar verwacht.

Profiteren
Analist Bernd Hilhorst van AEK Research verwacht dat Pharming snel gaat profiteren van goedkeuring van EMA voor Ruconest. Hilhorst is van mening dat het medicijn niet alleen in Europa maar ook in de Verenigde Staten snel kan worden geëxploiteerd. Tot slot stelt de analist dat Pharming de inkomsten zal gebruiken om de schuldpositie te verbeteren. AEK heeft een outperform-advies uitstaan en hanteert daarbij een koersdoel van 50 eurocent.

Advies verlaagd
Analist Jan De Kerpel van KBC Securities heeft het advies voor Pharming verlaagd van accumulate naar hold. De analist verwelkomt de goedkeuring door de EMA, maar wijst erop dat nu de goedkeuring er eindelijk is beleggers zich zullen focussen op de resterende financiële problemen van het concern. Eerder deze maand maakte het management van Pharming namelijk bekend dat het in de komende 12 maanden nog eens 8-12 miljoen euro nodig heeft om de activiteiten te financieren, wat exclusief de afbetaling van 11 miljoen euro voor een converteerbare obligatie is.

Daarnaast stelt De Kerpel dat er vragen zijn ontstaan omtrent de goedkeuring van Rhucin in de Verenigde Staten, waarbij de analist niet uitsluit dat er meer vertraging zal ontstaan. De analist verwacht dan ook verwatering en heeft daarom het advies verlaagd. Het koersdoel blijft door de analist gehandhaafd op 25 eurocent.

Erg positief
De goedkeuring van Rhucin door EMA kwam niet als een verrassing voor analist Martijn den Drijver waardoor hij geen wijzigingen in zijn verwachtingen hoeft aan te brengen. Het positieve nieuws van EMA heeft ook een positieve invloed op doelstellingen, onderhandelingen omtrent de converteerbare obligatie en onderhandelingen met partners over het naar de markt brengen van Rhucin in de Verenigde Staten. Al met al vindt Den Drijver het dan ook positief nieuws. De analist handhaaft zijn accumulate-advies en hanteert een koersdoel van 30 eurocent.

Consensus
Er staan momenteel voor het aandeel 2 koop-, 2 houdadviezen en 1 verkoopadvies uit, waardoor de consensus voor het aandeel licht positief is. Het gemiddeld koersdoel bedraagt 35 eurocent, wat een verwacht rendement oplevert van 29,63%.