Begin deze week gaf elektronicaconcern
Philips een winstwaarschuwing af voor zijn tv-activiteiten. Waar het bedrijf eerst uit ging nog dit jaar het lek boven te hebben zal het verlies in het eerste kwartaal dermate hoog zijn dat dit niet te realiseren zal zijn. Analisten hebben zoals verwacht teleurgesteld gereageerd op het bericht, maar houden voorlopig vast aan hun overwegend positieve adviezen omdat zij van mening zijn dat het aandeel nog altijd aantrekkelijk gewaardeerd is.
Door onze redactie
Taxaties verlaagd
De Amerikaanse zakenbank
Goldman Sachs is voorlopig de enige die zijn taxaties voor
Philips heeft bijgesteld. De analisten hebben hun koersdoel verlaagd met 1 euro tot 31 euro, in reactie op de toenemende verliezen bij de tv-activiteiten. De analisten wijzen erop dat deze een negatieve impact zullen hebben op de winst per aandeel in 2011 en 2012. Mede daarom hebben zij hun winstverwachting voor 2011 van de gehele groep verlaagd met 0,10 euro tot 1,50 euro per aandeel.
Verder gaan de analisten er van uit dat er een ebitda-verlies van 240 miljoen euro voor de tv-activiteiten zal zijn, waar eerder werd uit gegaan van 125 miljoen euro. Ondanks dit zien de analisten nog voldoende perspectief in het aandeel en handhaven zij hun ‘buy-advies’.
Nog steeds aantrekkelijk gewaardeerd
De analisten van
Unicredit Research houden voorlopig vast aan hun ‘buy-advies’ voor
Philips , waarbij het koersdoel is vastgesteld op 29 euro. Vanwege het onverwacht hoge verlies zal de toekomst van de tv-divisie de hoogste prioriteit hebben voor de nieuwe CEO Frans van Houten, zo verwachten de analisten. Ongeacht de actueel lage voorspelbaarheid van het bedrijf vinden zij het aandeel nog wel aantrekkelijk gewaardeerd.
Philips blijft koopwaardig
De analisten van ABN AMRO stellen dat het verlies bij de televisietak niet als een verrassing komt, al was het wel iets hoger dan verwacht. Toch vinden de analisten het nieuws niet schokkend aangezien het eerste kwartaal altijd zwak is en
Philips ook al in het doorgaans sterke vierde kwartaal een verlies van 66 miljoen euro moest rapporteren voor deze divisie.
Het tv segment blijft daarom voor
Philips een zwakke plek en de analisten zijn van mening dat het bedrijf er prioriteit aan moet geven om juist hier verandering te bewerkstelligen. De analisten vinden het aandeel echter nog steeds aantrekkelijk, vanwege de kansen die het bedrijf heeft in opkomende markten. Daarnaast beschikt
Philips wanneer de televisietak buiten beschouwing wordt gelaten over een sterk productassortiment. Mede daarom hebben de analisten hun koopadvies herhaald, waarbij het koersdoel is vastgesteld op 29 euro.
Consensus
Doordat vooralsnog geen van de analisten zijn advies voor
Philips heeft bijgesteld, staan er voor het aandeel momenteel 26 koop- en 9 houdadviezen uit en geen verkoopadviezen. Analisten vinden het aandeel nog altijd aantrekkelijk en mede daarom is de consensus dan ook positief.
Gemiddeld hebben analisten een koersdoel uitstaan van 28,65 euro, hetgeen resulteert in een verwacht rendement van iets meer dan 29%. Koersdoelen die recent zijn herhaald liggen licht boven het gemiddelde, waarmee zij uit gaan van een nog forsere koersstijging.