Gemengd beeld bij ArcelorMittal in aanloop naar eerstekwartaalcijfers, koers nu ver onder fair value

Diverse analisten hebben de afgelopen dagen hun taxaties voor ArcelorMittal bijgesteld, zowel opwaarts als neerwaarts. Het staalconcern zal aanstaande woensdag zijn resultaten over het eerste kwartaal naar buiten brengen en sommige analisten verwachten dat het concern niet zal weten te voldoen aan de verwachtingen. Desondanks zien sommige analisten nog een fors opwaarts potentieel voor de koers.

Door onze redactie

Koersdoel licht verhoogd
De Zwitserse zakenbank UBS heeft op 9 mei zijn koersdoel voor ArcelorMittal licht opwaarts bijgesteld van 25,62 euro naar 26 euro, waarbij het advies is blijven staan op ‘neutral’. Analist Saurabh Kothari verwacht dat het staal- en mijnbouwbedrijf een EBITDA zal presenteren die iets onder de marktverwachtingen zal liggen. Het tweede kwartaal zal naar verwachting beter verlopen, maar de analist gaat er wel van uit dat de tweede jaarhelft enigszins zal terugvallen. Dit zal deels het gevolg zijn van de recent gedaalde staalprijzen en hogere grondstofkosten, aldus Kothari.

Koersdoel verlaagd
De analisten van Goldman Sachs hebben op 5 mei hun koersdoel verlaagd met 1 euro tot 35 euro, als onderdeel van een verlaging van de winstverwachtingen. De positieve bedrijfsontwikkeling bij Noord-Amerikaanse concurrenten scheppen volgens de analisten een positieve toekomst voor ArcelorMittal. De analisten wijzen erop dat het bedrijf profiteert van zijn eigen ijzerertsproductie. Mede daarom houden zij vast aan hun ‘buy-advies’.

Omstandigheden verbeterd
Op 4 mei hebben de analisten van CA Cheuvreux hun advies voor ArcelorMittal verhoogd van ‘underperform’ naar ‘outperform’. Zij stellen dat gezien de verbeterde markomstandigheden, stijgende bezettingsgraden en toegenomen efficiëntie de winstgevendheid van de staalactiviteiten geleidelijk zal verbeteren. Daarnaast verwachten zij dat de mijnbouwactiviteiten solide zullen blijven presteren in de komende kwartalen alsook jaren, waardoor zij hebben besloten hun koersdoel te verhogen van 26,50 euro naar 30 euro.

Consensus
Er staan momenteel voor het aandeel 16 koop- en 12 houdadviezen uit, terwijl slechts 1 analist een verkoopadvies hanteert. De consensus is hierdoor licht positief. Het sentiment is neutraal aangezien er de afgelopen dagen zowel neerwaartse als opwaartse bijstellingen voor het aandeel zijn doorgevoerd.

Gemiddeld hebben analisten een koersdoel uitstaan van 31,09 euro, wat een verwacht rendement oplevert van ruim 28%. Wanneer er wordt gekeken naar recent afgegeven koersdoelen kan gesteld worden dat er sprake is van een aanzienlijke bandbreedte. Ondanks dat de analisten van UBS namelijk hun koersdoel licht hebben verhoogd zitten zij met hun koersdoel van 26 euro onder het gemiddelde en verwachten zij een rendement van ‘slechts’ 7,5%. Aan de andere kant staan de analisten van Goldman Sachs , die met hun koersdoel van 35 euro een opwaarts potentieel zien van maar liefst 44,6%, terwijl zij eerder nog een koersdoel hanteerden van 36 euro.

De koers van het aandeel is de afgelopen verder gedaald, nadat het vanaf begin maart enkele weken een opleving kende en even boven de 26 euro stond. Inmiddels staat de koers weer rond de 24 euro, wat mede de oorzaak is dat het verwacht rendement is opgelopen. Aankomende woensdag zal blijken hoe ArcelorMittal over het afgelopen kwartaal heeft gepresteerd.