TomTom gaat reorganiseren, winst per aandeel omhoog

TomTom is van plan om een reorganisatie door te gaan voeren die het bedrijf efficiënter moet maken. Dit maakte de Amsterdamse producent van navigatieapparatuur deze morgen bekend. TomTom meldt dat er diverse arbeidsplaatsen verloren zullen gaan. Het bedrijf gaat verder met het investeren in haar wereldwijde kaartendatabase. Recent werd bekend dat het bedrijf zich vooral op India gaat richten.

Over het derde kwartaal daalde de omzet van het bedrijf met 10 procent tot 336 miljoen euro. De consensus van de analisten lag op 303 miljoen euro. Het operationeel resultaat nam met ruim een kwart af tot 41 miljoen euro. De brutomarge ging nipt omhoog van 48 procent tot 51 procent. Onder aan de streep bleef er 18 cent over. In het derde kwartaal van 2010 was dit nog 14 cent.

<a href='/aandeel/359-tomtom'> TomTom </a> resultaten Q3 Belangrijkste resultaten derde kwartaal 2011

TomTom handhaaft haar verwachtingen over het lopende jaar. De omzet komt zodoende naar verwachting uit tussen de 1,225 miljoen en 1,275 miljoen euro. Dit resulteert in een winst per aandeel tussen de 25 en 30 cent aldus het persbericht.

Zucht van verlichting door goede cijfers TomTom