Dinsdag presenteert het Amerikaanse Coca-Cola als één van de laatste Dow-30 bedrijven haar resultaten over 2011. Net als voor de andere hoofdindexbedrijven worden ook van Coca-Cola records verwacht. Analisten blijven het bedrijf een defensief waardeaandeel noemen en roemen de sterke kasstromen.
De omzet over 2011 komt volgens de verwachtingen van de analisten uit op 46.500,57 miljoen Amerikaanse dollar, dit betekent een stijging van 32,41 procent. In 2010 kwam de omzet uit op 35.119 miljoen Amerikaanse dollar.
![]() Productie aan de lopende band |
De winstmarge komt zodoende naar verwachting op 18,59 procent uit. Voor dit jaar wordt een nettoresultaat verwacht van 9.256,23 miljoen Amerikaanse dollar.
Analisten rekenen op een resultaat per aandeel van 3,75 Amerikaanse dollar. Hierdoor komt de geprognosticeerde koers/winst/verhouding over dit jaar uit op 18,15. Over het lopende jaar wordt een resultaat per aandeel van 4,06 Amerikaanse dollar verwacht. Op basis van de huidige koers komt zo de forward PE op 16,77 te liggen.
De gemiddelde koers/winst-verhouding van de sector bedraagt 17,26. De verhouding van de beurskoers ten opzichte van intrinsieke (boek)waarde ligt op 4,67. De sector wordt verhandeld op 4,02 maal haar intrinsieke waarde.
De vrije kasstroom per aandeel komt naar verwachting uit op 4,31 Amerikaanse dollar (dit komt neer op 114,93 procent van het resultaat per aandeel. Voor 2012 ligt de verwachting van de kasstroom per aandeel op 4,99 Amerikaanse dollar.
Per aandeel wordt een dividendbetaling van 1,87 Amerikaanse dollar verwacht. Mocht dit bedrag uitgekeerd worden dan bedraagt het actuele dividendrendement 2,75 procent. Het dividendrendement van de peergroup bedraagt 2,69 procent. Over het lopende jaar wordt voor volgend jaar een dividend per aandeel van 2,06 Amerikaanse dollar verwacht. Het dividendrendement hiervan komt dan uit op 3 procent.
Vrijdagavond sloot het aandeel Coca-Cola 0,37 procent hoger op een koers van 68,08 Amerikaanse dollar.