Meer omzet van Euronav verwacht

Euronav komt maandag met haar resultaten over 2011. De meeste analisten verwachten een hogere omzet van Euronav en noemen het aandeel fors ondergewaardeerd. Dit wordt mede gereflecteerd door het gemiddelde van de koersdoelen (van 8,33 euro) dat aanzienlijk hoger ligt dan de huidige beurskoers. De meeste analisten gaan uit van een gedaalde winstmarge in combinatie met een lager nettoresultaat.

Analisten verwachten omzetgroei Euronav

De omzet van het Belgische olietanker-exploitatieconcern over 2011 komt volgens de verwachtingen van de analisten uit op 417,97 miljoen euro, dit betekent een stijging van 9,43 procent. In 2010 kwam de omzet uit op 381,95 miljoen euro.
boot
Euronav boot
Over het huidige jaar wordt een omzet van 484 miljoen euro verwacht. De verwachting van de totale EBITDA vorig jaar ligt op 170,84 miljoen euro (over dit jaar ligt de verwachting op 227,03 miljoen euro). Hierdoor komt de EBITDA -marge op 40,87 procent te liggen. De consensus voor het nettoresultaat ligt op -92 miljoen euro. Vorig jaar kwam het nettoresultaat uit op 13,77 miljoen euro.

De winstmarge komt zodoende naar verwachting op -22,01 procent uit. Voor dit jaar wordt een nettoresultaat verwacht van -98 miljoen euro.

Lagere kw en boekkorting Euronav

Analisten rekenen op een resultaat per aandeel van -1,39 euro. Hierdoor komt de geprognosticeerde koers/winst/verhouding over dit jaar uit op -4,4. Over het lopende jaar wordt een resultaat per aandeel van -0,096 euro verwacht. Op basis van de huidige koers komt zo de forward PE op -63,75 te liggen. De gemiddelde koers/winst-verhouding van de sector over 2010 bedraagt 24,46. De verhouding van de beurskoers ten opzichte van de intrinsieke (boek)waarde ligt op 0,85. De sector wordt verhandeld op 3,03 maal haar intrinsieke waarde. Het bedrijf wordt momenteel op 0 maal de EBITDA over 2010 verhandeld (EV/ EBITDA -2011 is 0).

De vrije kasstroom per aandeel komt naar verwachting uit op 2,08 euro (dit komt neer op -149,64 procent van het resultaat per aandeel. Voor 2012 ligt de verwachting van de kasstroom per aandeel op 2,56 euro.

Geen dividenden

De analisten verwachten over dit jaar geen dividenduitbetaling. Het dividendrendement van de peergroup bedraagt 6,73 procent. Over het lopende jaar wordt voor volgend jaar een dividend per aandeel van 0,1 euro verwacht. Het dividendrendement hiervan komt dan uit op 2 procent.

Om 10.08 noteerde het aandeel Euronav 0,16 procent lager op een koers van 6,12 euro.