Het aandeel Royal Dutch Shell blijft op de kooplijst van Theodoor Gilissen staan. Analist Jos Versteeg verlaagt wel zijn koersdoel met 1 euro naar 33 euro. Versteeg is tevreden over de resultaten van het eerste kwartaal. Vooral bij downstreamtak boekte het bedrijf een goede winstsprong aldus Versteeg. Voor de komende jaren wordt uitgegaan van een relatief hoge olieprijs. De hogere productie zal de hogere vraag vanuit de emerging markets gaan compenseren zo wordt verwacht.
Tevens wordt er vanuit gegaan dat Saudi-Arabie bij een lagere olieprijs haar productie zal gaan verlagen.
Versteeg roemt de investeringen van het bedrijf in onderhoud en diepteinvesteringen. Per 2017/2018 verwacht het bedrijf een dagelijkse productie van 4 miljoen vaten per dag te halen. Dit komt neer op een groei van 23 procent ten opzichte van 2012. Royal Dutch Shell wil de hogere productie verder behalen door meerdere projecten te doen. Hierdoor worden in de ogen van Versteeg de risico’s in zijn geheel verlaagd.
Voor de periode 2012-2015 wordt een groei van de kasstroom van 39 procent voorzien (ten opzichte van 2008-2011). Door deze kasstromen kan er voor ruim 125 miljard dollar aan investeringen gedaan worden.
Door de sterke balanspositie voorziet Versteeg ruimte voor een verhoging van het dividend.