Plannen Aegon goedgekeurd, emissie wordt niet uitgesloten

Dinsdag heeft de Europese Commissie zoals verwacht haar goedkeuring gegeven aan de door Aegon ontvangen staatssteun tijdens de financiële crisis. De verzekeraar maakte eerder deze dag bekend het resterende deel van de staatssteun medio 2011 terug te zullen betalen uit eigen middelen. Of Aegon hiervoor een aandelenemissie zal doen wordt door de verzekeraar niet uitgesloten.

Door onze redactie

Goedgekeurd
De Europese Commissie heeft de staatssteun die Aegon tijdens de financiële crisis van de Nederlandse overheid kreeg goedgekeurd en zegt daarbij tevreden te zijn over de herstructureringsplannen van de Nederlandse verzekeraar.

EU-commissaris Joaquin Almunia stelt in een verklaring dat de Europese Commissie de vastberadenheid ziet van Aegon in het plan dat zij vandaag hebben goedgekeurd omtrent het terugbetalen van de staatssteun. Daarnaast dragen de plannen volgens Almunia bij aan de zekerheid van een eerlijk concurrentieniveau in de Europese verzekeringsbranche.

Steun terugbetalen
Eind 2008 moest Aegon bij de Nederlandse overheid 3 miljard euro lenen voor de herkapitalisatie vanwege problemen die ontstonden door de financiële crisis. Vorig jaar betaalde Aegon al 1 miljard euro van de steun terug en door de goedkeuring van het vandaag ingediende plan zal Aegon zo spoedig mogelijk 500 miljoen euro terugbetalen uit eigen middelen. De resterende schuld van 1,5 miljard euro zal Aegon voor eind juni 2011 terugbetalen.

Aegon heeft vooralsnog niet bekendgemaakt hoe het de resterende schuld van 1,5 miljard euro zal terugbetalen. Aegon heeft het voorbehoud dat het bedrijf voor die tijd wel voldoende kapitaalbuffer moet kunnen vrijmaken uit zijn bedrijfsonderdelen. Verder is de aflossing afhankelijk van de voortgang van de verkoop van bedrijfsonderdelen en de marktomstandigheden.

Daarom sluit Aegon niet uit dat het nog een aandelenemissie zal plegen indien nodig. Veel zal afhangen van de verkoop van de Amerikaanse verzekeraar Transamerica.

Geen vrees meer
Door de bekendmaking van Aegon omtrent haar plannen van het terugbetalen van de staatssteun stellen analisten dat de vrees bij beleggers is weggenomen. Zij stelden dat deze vrees al enige tijd als een schaduw om het aandeel heen hing. Mede door de opluchting noteerde het aandeel dinsdag ruim 5% hoger op ongeveer 4,55 euro.

Vooralsnog heeft geen van de analisten naar aanleiding van de publicaties van dinsdag zijn taxaties voor het aandeel bijgesteld. Momenteel staan er voor het aandeel 15 koop-, 13 houd- en 3 verkoopadviezen uit, waardoor de consensus licht positief is. Het gemiddeld koersdoel bedraagt 6,35 euro, wat resulteert in een verwacht rendement van bijna 47%.