Imtech (technische dienstverlening in Europa) maakt bekend dat het haar 50%-belang in de
ICT -dochteronderneming F&M Asia uitbreidt tot een 100%-belang. Analisten hebben nog niet op het nieuws gereageerd. Hiermee verwerft
Imtech volledige zeggenschap over haar groeiende
ICT -activiteiten in zuidoost Azië. In dit kader zal
Imtech de resterende aandelen over nemen van haar partner ALK Holdings & Management. De overname wordt in contanten voldaan en draagt direct bij aan de winst per aandeel. Na overname realiseert
Imtech op de
ICT -markt in zuidoost Azië met ruim 70 medewerkers een omzet van circa 20 miljoen euro.
Rene van der Bruggen, CEO
Imtech :
'In het kader van haar groeistrategie 2015 ziet Imtech goede mogelijkheden voor internationale groei buiten Europa in bepaalde ICT -niches, bijvoorbeeld software-oplossingen in 'emerging markets'. In zuidoost Azië beschikten we al over een 50%-belang in F&M Asia, een dochteronderneming van ons Duits ICT -bedrijf Fritz & Macziol (FuM).
Verwerving van de volledige zeggenschap binnen deze ICT -onderneming maakt het mogelijk met volle kracht in te zetten op verdere groei van onze internationale ICT -activiteiten in vooral de Filippijnen en Singapore, waar de voor Imtech relevante ICT -markt aan een flinke opmars bezig is. Verdere geografische uitbreiding van de activiteiten wordt niet uitgesloten. Doel is een sterke ICT -positie in dit deel van de wereld tot stand te brengen' aldus Van der Bruggen.