Afgelopen donderdag wist
Allianz , dat tot de grootste financiële dienstverleners van de wereld behoort, opnieuw met winst het vierde kwartaal af te sluiten. De resultaten van de
Allianz Groep vielen echter analisten tegen. De Duitse verzekeraar wist het verlies van één jaar geleden van 3,11 miljard euro terug te brengen naar een positief resultaat van maar liefst 1,076 miljard euro over het vierde kwartaal, maar dit was slechter dan waar analisten op hadden gerekend.
Verkoop Dresdner Bank
Door lagere schadevergoedingen, kostenverlagingen en verbeteringen in de meeste activiteiten wist
Allianz de kosten terug te brengen.
Allianz lijkt hiermee alles weer aardig op de rit te hebben. De Dresdner Bank had in het verleden een grote invloed op de resultaten van
Allianz . De ex-bankdochter zorgde voor aardig wat substantiële druk op de inkomsten. Door de verkoop van Dresdner aan de Commerzbank vorig jaar heeft de verzekeraar echter weer wat lucht en kan het voortbouwen aan de toekomst.
De consensusverwachting bij analisten voor het vierde kwartaal lag op een nettowinst van 1,12 miljard euro. De nettowinst bedroeg echter 1,09 miljard euro. Over het jaar 2009 is er in totaal aan 4,345 miljard euro winst gemaakt. Een jaar geleden was dat een verlies van 2,187 miljard euro.
Het bedrijfsresultaat heeft wel 2% ingeleverd in vergelijking tot 2008. Daarbij scheelde het in totaal 147 miljoen en kwam dit uit op 7,182 miljoen euro. Wel wordt verwacht dat dit verschil zich zal herstellen. De totale omzet liep verder op met 11% tot 25,5 miljard euro. Ook hier werden analisten verrast maar ditmaal in positieve zin. De verwachting was namelijk 23 miljard euro vastgesteld.
Dividenduitkering
De Duitse verzekeraar heeft bij de presentatie van de cijfers ook de risico’s van de Griekse staatsobligaties bekend gemaakt.
Allianz heeft voor ongeveer 900 miljoen euro uitstaan op de Griekse markt.
Door het doorzetten van de groei heeft de Duitse verzekeraar besloten de dividenduitkering te verhogen met 1 euro. Daarmee komt de dividenduitkering op 4,50 euro.
ABN AMRO
De analisten van ABN AMRO stellen dat
Allianz zich het afgelopen jaar verder heeft ontwikkeld. Op diverse vlakken wist
Allianz een groei door te maken. Zo ging de solvabiliteit met 164% omhoog. Het operationele resultaat steeg zelfs boven verwachting van 1,7 miljard euro naar 2 miljard euro.
Allianz streeft ernaar om het operationeel resultaat terug te brengen naar het niveau van mei 2009. Door de volatiliteit in de economie kan dit tegenvallen. Daarom geven de analisten het advies om voorzichtig te zijn met het enthousiasme over het streven van de outlook. Beleggers kunnen teleurgesteld hierop reageren. ABN AMRO hanteert voor het aandeel een koopadvies.
LB Baden-Württemberg
De analisten van LB Baden-Württemberg herhaalden hun houdadvies voor het Duitse financiële concern
Allianz . Het 12-maands koersdoel voor
Allianz is opwaarts bijgesteld van 70 euro naar 80 euro.
Consensus
Momenteel staan er voor het aandeel 24 koop-,14 houd- en 3 verkoopadviezen uit, waardoor de consensus voor het aandeel zeer positief is. Het gemiddeld koersdoel staat op 95,11 euro wat resulteert in een verwacht rendement van 15,73%.