Wantrouwen tegen top KPN groeit

Vandaag stemmen de aandeelhouders van KPN over gevoerde beleid bij KPN . Het FD meldt vandaag dat het internationale stemadviesbureau ISS aangeeft om kritisch te zijn op het werk dat de top van KPN heeft geleverd. De koers van KPN noteert inmiddels rond haar laagste punt in haar historie nadat het eerder fors werd afgestraft op intrekkingen van dividenden en slechte beleidskeuzes.

Claimemissie zorgt voor enorme verwatering

KPN wil haar aandeelhouders verzoeken om akkoord te gaan met een nieuwe claimemissie van 3 miljard euro. Dit is vrijwel de helft van de huidige marktkapitalisatie die circa 3,64 miljard euro bedraagt. Zittende aandeelhouders verliezen dan bijna de helft van hun belang in KPN mocht de claimemissie doorgezet worden. Het FD spreekt van een motie van wantrouwen van de beleggers tegen de raad van bestuur.

VEB : dit is gele kaart voor Blok, maar vooral symbolisch

Waardering KPN

<a href='/aandeel/13-kpn'> KPN </a>’s meerheidsaandeelhouder America Movil
KPN ’s meerheidsaandeelhouder America Movil

Het aandeel KPN noteert momenteel met een koers/winst-verhouding van 6,22. De 5-jaars Shillers PE bedraagt 10,18. De sector mobiele telefonie noteert momenteel met een koers/winst-verhouding van 38,31. Over het lopende jaar wordt voor volgend jaar per aandeel een dividend van 3 cent verwacht. Het dividendrendement hiervan komt dan uit op 1 procent. Het gemiddelde dividendrendement van de sector ligt op 6,09 procent.

De verhouding van de beurskoers ten opzichte van de intrinsieke (boek)waarde ligt op 5. De sector wordt verhandeld op 1,67 maal haar intrinsieke waarde.

Analisten over KPN

Jos Versteeg: markt overdrijft met koerssprong KPN

Het aandeel van sector mobiele telefonie wordt door 28 analisten gevolgd (op basis van fundamentele analyse). Het gemiddelde koersdoel van de uitstaande adviezen bedraagt 4,42 euro.

Verwachting resultaten 2013 KPN

Over het huidige jaar wordt een omzet van 11,99 miljard euro verwacht. Voor dit jaar wordt een nettoresultaat verwacht van 832,02 miljoen euro. De consensus van het resultaat per aandeel ligt op 45 cent. De verwachting van het rendement op het eigen vermogen over dit jaar ligt op 28 procent. Om 10.13 noteert het aandeel 4,87 procent hoger op 2,80 euro.