UNIT4 blijft op favorietenlijst analisten

UNIT4, voorheen Unit 4 Agresso, heeft dinsdagmorgen de resultaten bekendgemaakt over het jaar 2009. Het softwarebedrijf zag in het vierde kwartaal de omzet voor het eerst in 2009 stijgen. Dit komt voornamelijk door ‘grote intake orders’ in december. Analisten reageerden over het algemeen positief op de resultaten van het concern en de verwachting is dat zij hun taxaties voor het aandeel opwaarts zullen bijstellen.

Door onze redactie

Resultaten
De nettowinst is gestegen van 12,3 miljoen euro vorig jaar naar 19,5 miljoen euro. De omzet daarentegen nam met 4% toe tot 379,4 miljoen euro. De gemiddelde verwachtingen van analisten lagen iets hoger op 383 miljoen euro.

Inclusief reorganisatiekosten steeg de winst voor rente, belastingen, afschrijvingen en goodwill-amortisatie ( EBITDA ) in het afgelopen jaar met 7% naar euro 75,1 miljoen terwijl de EBITDA -marge steeg naar 19,8%.

Overname
Ook heeft UNIT4 bekend gemaakt leverancier van software voor groothandels en distributiebedrijven IBS Consist over te nemen. Consist zal als UNIT4 Consist de status van zelfstandige werkmaatschappij binnen de Benelux-divisie van UNIT4 krijgen. De positie van UNIT4 zal verder versterkt worden door wederzijdse overdracht van expertise en cross-selling. Een overnamebedrag is nog niet bekendgemaakt.

Naast de overname van IBS Consist verwacht Chris Ouwinga, topman van UNIT4, veel acquisitiemogelijkheden in de sector. ‘Om onze positie in de dienstensector te verstevigen, zullen we ons steeds meer focussen op aanvullende functionaliteit voor de financiële en HRM-oplossingen. De acquisitie van Consist zal opnieuw onze marge verbeteren evenals een toename van het aandeel van terugkerende inkomsten realiseren.

Interne verwachtingen
De vooruitzichten van UNIT4 zijn voorzichtig. Door de economische omstandigheden is de vraag voor het jaar 2010 moeilijk te voorspellen, aldus het concern in een toelichting. UNIT4 zal zich, net als in 2009, richten op interne maatregelen. Dit houdt in; kostenbesparingen en herstructureringen gericht op het bereiken van synergie.

Met de kostenstructuur staat de gehele organisatie er zeer goed voor. UNIT4 verwacht een stijgende licentieomzet, met name in de private markt. Daarnaast zal Unit4 ongeveer 4 miljoen euro investeren in het nieuwe bedrijf FinancialForce.com en investeren in UNIT4 in het geheel. Ook heeft de softwareproducent de verwachting uitgesproken dit jaar, zonder rekening te houden met deze extra investeringen of overnames, een omzetgroei te realiseren van 2% tot 5% met daarbij een EBITDA -marge van ongeveer 20%.

ABN Amro
De analisten zijn zeer positief over de vooruitzichten van UNIT4. Het IT-bedrijf presteert beter dan sectorgenoten en kan profiteren van verdere economische groei, aldus ABN Amro. Ook behoort UNIT4 tot één van de favoriete aandelen van de analisten binnen de Benelux Midcap IT-sector. ABN Amro vindt het aandeel ondergewaardeerd, maar verandert het koersdoel niet. Het koersdoel blijft op 19 euro staan en ook het buy-advies blijft gehandhaafd.

SNS Securities
Ook de analist van SNS Securities is positief over de vooruitzichten van UNIT4. De resultaten laten zien dat UNIT4 marktaandeel blijft winnen, stelt Martijn den Drijver. De verwachtingen zijn dat de EBITDA marges verbeteren door de groei van de licentieverkopen. Het advies blijft gehandhaafd op buy en het koersdoel blijft ook onveranderd op 23 euro.