Omzet en winst Nutreco hoger, resultaten wisselend ontvangen, koers boven fair value

De omzet van Nutreco viel hoger uit dan werd verwacht door de sterke prestaties van de visvoedseldivisie. De omzet viel weliswaar hoger uit dan de verwachting, maar de winst viel lager uit dan werd verwacht. De omzet steeg het afgelopen jaar met 9,5% tot 4,93 miljard euro terwijl analisten een omzet van 4,89 miljard euro hadden verwacht. Van de vijf divisies boekten er vier een hogere omzet. De nettowinst steeg met 21,5% naar 113 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat steeg met 27% naar 222,5 miljoen euro. De post bijzondere lasten steeg aanzienlijk van 5,2 miljoen euro vorig jaar naar 23,3 miljoen euro dit jaar. Oorzaak hiervan zijn de integratie- en herstructureringskosten in de diervoedingsactiviteiten en de sluiting van een visvoerfabriek in Ierland.

Nieuwe markten
In 2011 wil Nutreco nieuwe markten bewerken. Het bedrijf gaat ook zoeken naar uitbreiding van posities in de agrimarkten China, Brazilië en Rusland. Nutreco wil activiteiten op het gebied van voeradditieven uitbreiden door innovaties en acquisities.

Analisten
De analisten van UBS hebben een kopenadvies uitgegeven met een koersdoel van 65,00 euro. UBS had een bedrijfsresultaat van 218 miljoen euro verwacht. Dit werd dus overtroffen door Nutreco. De prestaties zijn vooral beter door de goede prestaties in de visvoeractiviteiten.

De collega’s van ING Financial Market Research vinden de resultaten in de divisie Premix zwak, maar de cijfers in lijn met de verwachting. ING herhaalt het houden advies met een koersdoel van 58,10 euro. De analisten van SNS Securities zijn minder positief. Vooral door de prijsstijgingen had het bedrijf Nutreco te maken met druk op de volumes. De nettoresultaat stelde teleur en het operationeel resultaat kwam licht onder de verwachting uit.

Consensus: geen verkoopadviezen
Voor het aandeel staan momenteel 7 koop-, 8 houden- en 0 verkoopadviezen uit. Gezien de afgegeven adviezen is er een wisselend sentiment rond het aandeel. Gemiddeld hanteren de analisten een koersdoel van 52,54 euro en verwachten een negatief rendement van 1,80%.

In 2009 bedroeg de koers-winstverhouding (berekend met de ultimo slotkoers van het aandeel in 2009) 15.05. De forward PE (de slotkoers gedeeld door de winst over 2009) bedraagt 21.62.