Dividendrendement VastNed Retail richting 7%

De omzet van Vastned Retail over 2011 groeide met 5 procent tot 132,53 miljoen euro. De nettoresultatenmarge kwam daarmee uit op 73 procent. Het nettoresultaat onder aan de streep daalde met -3 procent tot 96,09 miljoen euro. Het rendement op het eigen vermogen komt zodoende uit op 9 procent. Het nettoresultaat per aandeel werd -4 procent lager op 5,17 euro, hierdoor komt de koers/winst-verhouding uit op 6,85. De gemiddelde koers/winst-verhouding van de peergroup over 2010 bedraagt 11,23.
align=right/
Vastned Retail
Vastned Retail stelt een dividend per aandeel voor van 2,52 euro. Het dividendrendement bedraagt zodoende 7 procent. Het dividendrendement van de peergroup bedraagt 5,72 procent.

Analisten noemen het aandeel aanzienlijk ondergewaardeerd

Het aandeel wordt door 7 analisten gevolgd. Het gemiddelde koersdoel van de uitstaande adviezen bedraagt 48,25 euro. De beurskoers ligt zodoende 36 procent boven de fair value van de analisten. De verhouding van de koers ten opzichte van de (boek)waarde ligt op 0,98. De sector wordt verhandeld op 0,84 maal haar intrinsieke waarde. Het bedrijf wordt momenteel op 0,67 maal de nettowinst over 2011 verhandeld (EV/nettoresultaat-2010 is 0,65).

Het aandeel Vastned Retail noteerde om half 10 1,17 procent hoger op een koers van 35,41 euro.